Středa, 25 května, 2022
aktualne

Ochutnejte jedinečné víno, které je určeno nejen pro slavnostní události

Každá slavnostní událost se musí řádně oslavit nebo si zaslouží alespoňchutný přípitek. V dnešní době je samozřejmě bezpočet možností, co si můžete vybrat. Nicméně takové pravé portské nemá žádnou náhradu. Je to přirozeně klimatickými podmínkami, kde se pěstuje vinná réva a způsobem zpracování bobulí.

Slovy se dá těžko popsat chuť portského

Portugalské víno má trochu jiný příběh a samozřejmě i jiné podmínky pro růst vinné révy než například francouzské víno. Ovšem obě země jsou velkými dodavateli vysoce kvalitního vína a svým vývozem do celého světa svědčí i ta skutečnost, že jsou hodně žádaným sortimentem. Je pravdou, že skutečně portské víno je úplně i chuťově odlišné od francouzských vín.

Francie vína dělí na pět základních kategorií:

  1. AOC – to jsou nejkvalitnější vína a tvoří zhruba třetinu produkce francouzského vinařství.
  2. VDQS – bylo to značení do roku 2011 a jednalo se o přísně kontrolovaná vína, která měla vyšší limity než AOC.
  3. Vin de Pays, od roku 2011 IGP – jedná se o zemské víno s vyznačením původu a rovněž má individuální charakter.
  4. Vin de Table, od roku 2011 Vin de France – stolní víno bez označení odrůdy, většinou je určeno ke každodenní spotřebě.
  5. Premier Cru, Grand Cru – označení pro úřední ohodnocení nejlepších vinic, a to v určitých oblastech.

Portugalský skvost

Ani portugalské víno nezůstává pozadu a vždy to pravé originální portské poznáte podle kolku, který je umístěný přes hrdlo láhve a s nápisy Vinho do Porto, Garantia a nechybí ani číslo šarže IVDP. Pozor na označení Old Porter, které může ve vás mylně vyvolat dojem, že jste právě sehnali za skvělou cenu portské víno. Skvělé určitě může být, ale rozhodně jeho původ není ani údolí řeky Douro nebo kopcovité útvary Vinho Verde. Zde se spíše setkáte s označením zelené víno, ale nejedná se o nový druh révy, spíše překlad regionu, kde se nachází tato vinice. Ale zpět k názvu Old Porter. Domů si totiž nesete víno ze Španělska.

Prodej vína je celkem jednoduchá záležitost a výzva pro obchodníky. V současné době není problém si vše podstatné zjistit v e-shopu s nabídkou kvalitního alkoholu a dozvědět se rovnou i k čemu lze víno použít. Ochutnat skvělé a výjimečné portské víno lze i ve vinárnách, kde máte možnost bohatého výběru.

Další články autora

Comments

PR článek

Nejnovější články